Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Witam w sto dwunastym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest to jak przejść na kolejny poziom w programowaniu. Dziś moim gościem jest Przemek Smyrdek – programista z ponad 7 letnim doświadczeniem głównie z obszaru frontendu. Lider zespołów, mentor, osoba prowadząca warsztaty. Dzieli się wiedzą na blogu czy kanale na YouTube. Współtwórca Przeprogramowanych. Twórca kursów “Opanuj JavaScript” i “LevelUp”. Przedstawia siebie jako osobę która pomagam programistom rozwijać kompetencje techniczne i umiejętności miękkie.W tym odcinku rozmawiamy o: czym jest kolejny poziom w programowaniu? radach dla osób, które chcą zaplanować swój rozwój czy wychodzenie ze strefy komfortu jest niezbędne? jakie darmowe materiały można polecić by poszerzać swoje horyzonty w IT? skuteczności i pragmatyczności czy ścieżka managerska to zawsze najlepszy wybór? czego oprócz umiejętności technicznych jeszcze potrzeba? na ile trzeba zrozumieć biznes i sprzedaż? czy dzielenie się wiedzą jest ważne? czy zdrowie, samopoczucie, sen, dieta i ruch to obszary o których również należy pamiętać? czy wiedza domenowa popłaca? od czego zacząć przechodzenie na wyższy poziom w programowaniu? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Przemka na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/psmyrdek/ Strona domowa Przemka – https://smyrdek.com/ Przeprogramowani – https://przeprogramowani.pl/ Program “LevelUp” – https://smyrdek.com/program-levelup Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/112
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Jakiś czas temu poproszono mnie o pomoc przy kawałku bardzo prostego kodu, bardzo prostego oczywiście z mojej obecnej perspektywy. Była tam jedna funkcja, która idealnie wpadła w cykl “studium przypadku”. Kod wyglądał mniej więcej tak: Oczywiście kod nie działał, jak powinien. Jednak kompilator nie zgłaszał żadnych błędów, bo od strony językowej wszystko gra. Natomiast błędów …
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Some time ago, I wrote about Ports and Adapters architecture, where domain logic is completely separated from infrastructure logic, like… Continue reading on Medium »
Documentation is important, everybody knows this, especially when you are the one who needs to use some third-party service or library… Continue reading on Medium »
Rozwiązania, które umożliwiają nam tworzenie gotowego oprogramowania, stron internetowych czy witryn, bez większych umiejętności programistycznych towarzyszą nam od dawna. Front Page, Drupal, jPortal, WordPress – długo by wymieniać oprogramowanie, które nazwaliśmy dość luźno pierwowzorami dzisiejszych Low-Code i No-Code. Dziś to tylko niewielka część tego co możemy wykorzystać. Kolejny sklep internetowy, kolejny landing page, kolejna strona […]
Rozwiązania, które umożliwiają nam tworzenie gotowego oprogramowania, stron internetowych czy witryn, bez większych umiejętności programistycznych towarzyszą nam od dawna. Front Page, Drupal, jPortal, WordPress – długo by wymieniać oprogramowanie, które nazwaliśmy dość luźno pierwowzorami dzisiejszych Low-Code i No-Code. Dziś to tylko niewielka część tego co możemy wykorzystać. Kolejny sklep internetowy, kolejny landing page, kolejna strona firmowa czy newsletter. To wszystko, a nawet i więcej biorąc pod uwagę narzędzia automatyzujące procesy, możemy stworzyć bez znajomości wymaganych technologii. Powstały rozwiązania, które za pomocą przyjemnego i prostego interfejsu użytkownika możemy w łatwy sposób wykorzystać, aby dostarczyć wartość biznesową. Czy to jednak znaczy, że w niedalekiej przyszłości… Rozwiązania Low-Code / No-Code zastąpią większość programistów? W podcaście dyskutujemy ze znawcą tematu – Szymonem Paluchem, o przyszłości programistów. Podejmujemy także temat tego, czy czasem rozwiązania Low-Code, No-Code nie są czasem łatwym wejściem w świat IT? Jaka jest rola programistów w dobie oprogramowania, rozwiązującego częste problemy biznesowe? Czy po raz kolejny, Bartek musi implementować newsletter? Czy łatwiej skorzystać z rozwiązań typu MailerLite?
https://pixabay.com/pl/photos/wykres-handel-kursy-forex-analiza-1905225/ " data-medium-file="https://i1.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2021/04/chart.jpg?fit=300%2C168&ssl=1" data-large-file="https://i1.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2021/04/chart.jpg?fit=676%2C379&ssl=1" /> Zbiór źródeł wiedzy, z których korzystam, żeby pogłębiać wiedzę na temat inwestowania.
Creating REST endpoints has become pretty popular. All these microservices, APIs, simple backend applications for the frontend javascript… Continue reading on Medium »
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Problemy z konfiguracją IDE to prawdziwa zmora. Mogą objawiać się na różne sposoby – na przykład: Wiesz jak coś ma działać, ale nie umiesz wyklikać tego w wizardzie. Przenosisz projekt na inny komputer i się nie kompiluje. Chcesz uruchomić kompilację bez instalowania IDE i nie wiesz jak. Narzędzia się zmieniają, ale problemy pozostają te same. […]
Cześć! W najbliższych dniach będzie sporo się działo w związku ze startem e-booka Rozmowa Kwalifikacyjna Programisty. Przygotowałem ten wpis, żeby nikomu nie uciekły najważniejsze aktywności. 🙂 Pozdrawiam i miłego czytania, słuchania i oglądania. Tomek. Oferta na wszystkie produkty StormITpl Przy każdym produkcie znajdziesz link do pełnej agendy oraz bezpośredni link do sklepu. W razie pytań lub wątpliwości: oczywiście jestem tutaj dla Ciebie! Po prostu napisz na kontakt. Java Od Podstaw JOP to mój najnowszy program, który cały czas jeszcze powstaje. Pierwsze lekcje ukażą się jeszcze…