Lista artykułów

Gdańsk Embedded Meetup powraca!

Wznawiamy spotkania Gdańskiego Meetupu Embedded. Pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się we wtorek 4 października o 18:00 w Sztuce Wyboru ul. Słowackiego 19, Gdańsk. Na wydarzenie można zapisać się na meetup.com. W trakcie spotkania odbędą się dwie prezentacje: 18.00 Szymon Jesionek – „Automotive Embedded Security” 19.20 Krzysztof Malicki, Michał Szymański – „Druga strona medalu, czyli […]

Środowisko pracy programisty na moim przykładzie

W tym artykule przedstawię przykładowe środowisko pracy programisty. Środowisko, które przedstawię jest środowiskiem w którym na co dzień pracuję. Artykuł ten będzie dla Ciebie szczególnie przydatny, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem. Nawet jeśli zbudowałeś/aś już swoje środowisko pracy, to i tak zachęcam Cię do przeczytania tego wpisu. Być może znajdziesz dla siebie coś …

Chargeback i legenda czterech krzeseł

https://pixabay.com/pl/photos/pla%c5%bca-mewy-le%c5%bcaki-lata%c4%87-814679/ " data-image-caption="" data-medium-file="https://i0.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2022/09/chairs.jpg?fit=300%2C188&ssl=1" data-large-file="https://i0.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2022/09/chairs.jpg?fit=676%2C423&ssl=1" /> Poznaj historię mojego pierwszego wykorzystania procedury chargeback i dowiedz się dlaczego czasami warto zapłacić kartą.

SP#015 – Programowanie a matematyka » Czy matematyka jest potrzebna, żeby zostać programistą?

Cześć! Witaj w #15 odcinku podcastu SprawnyProgramista. Dzisiejszy temat to programowanie kontra matematyka. Pytanie o matematykę w kontekście nauki programowania jest jednym z częstszych, jakie od Was dostaję.  W dużej mierze związane jest ono z tym, iż boimy się tego, czego nie znamy. Dużo osób chce uczyć się programowania, ale boi się, że zwyczajnie sobie z nim nie poradzi. Z tego materiału dowiesz się: Czy matematyka jest potrzebna, żeby zostać programistą, a jeśli jest potrzebna, to na jakim poziomie? W jakich przypadkach programiści korzystają…

Data Craze Weekly #4

Tę wiadomość możesz otrzymać bezpośrednio na swoją skrzynkę dzięki zapisowi na newsletter – Data Craze Weekly.     Przegląd Tygodnia Mit Self-Service BI Niczym jednorożec sunący po tęczy wielokrotnie słyszałem jak self-service BI naprawi całą korporacyjną analitykę.   Self-service czyli oddanie analityki (możliwości tworzenia raportów / metryk etc.) w ręcę użytkowników jest świetną sprawą – co … Data Craze Weekly #4 Read More »

Przeglądaj pliki na dysku z poziomu Web z File System Access API

Spis treści Wprowadzenie File System Access API Krótkie wtrącenie o Origin Private File System Stworzenie prostej przeglądarki plików tekstowych Założenia Implementacja Działająca aplikacja na Github Pages Pełen kod aplikacji na Github Podsumowanie Wprowadzenie Ukazał się już na portalu post o File System Access API: I w momencie pisania tamtego artykułu wydawało się, że zostanie ono …

Bramkarz na urlopie

Byłem zmuszony podjąć decyzję o zakończeniu projektu Bramkarz, który rozpocząłem jakieś 2 miesiące temu. W tym wpisie pokrótce wyjaśnię dlaczego. Dziurawe za...

Nexus – Manager Repozytoriów, Który Przyniósł Ulgę Niejednej Organizacji

Nexus to menager repozytorium npm, Docker Hub i Maven repository w jednym! Z jego wykorzystaniem możesz utworzyć centralny punkt dystrybucyjny oprogramowania i współdzielić go z członkami swojego zespołu. Nexus – Przykład wykorzystania Kilka lat temu pracowałem w firmie zajmującej się tworzeniem informatycznych rozwiązań prawnych. System był bardzo rozległy, a nad samym rozwiązaniem pracowało blisko 250 […] Więcej

Data Craze Weekly #3

Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie jedną ciekawostkę i garść informacji ze świata danych.   Tę wiadomość możesz otrzymać bezpośrednio na swoją skrzynkę dzięki zapisowi na newsletter – Data Craze Weekly.     Przegląd Tygodnia LATERAL JOIN Będę z Tobą szczery, jak to się stało, że nie znałem tego złączenia nie wiem. Wiem jednak, że mam teraz … Data Craze Weekly #3 Read More »

Twórz obiekty i tablice ostrożnie pracując z React Redux i connect!

Spis treści Wprowadzenie Implementacja Liczenie rerenderów komponentu Podejście standardowe Podejście z przeniesieniem tworzenia obiektu Działająca aplikacja na Github Pages Pełen kod aplikacji na Github Podsumowanie Wprowadzenie W jednym z poprzednich wpisów: Pisałem o tym, dlaczego należy uważać na przekazywanie obiektów jako propsy – najlepszym wtedy rozwiązaniem wydawało mi się przekazywanie typów prostych które są odporne …

Data Craze Weekly #2

W #2 wydaniu Data Craze Weekly po przerwie zapraszam Cię do zmierza się z trudną prawdą (SQL jest królem!) oraz do sprawdzenia co nowego słychać w chumarach i odświeżenia podstaw hurtowni i przetwarzania danych.   Tę wiadomość możesz otrzymać bezpośrednio na swoją skrzynkę dzięki zapisowi na newsletter – Data Craze Weekly.     Przegląd Tygodnia … Data Craze Weekly #2 Read More »

Tune up your esbuild config with plugins and cleanup your assets directory

Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.

twil.22.32

W tym tygodniu nauczyłem się, że… …Spring Data R2DBC (przynajmniej na chwilę obecną) nie wspiera… relacji. Można się nieco zdziwić chcąc przesiąść się z Spring Data JPA, gdzie większość kodu jest już „wygrzana” i wiele da się ogarnąć adnotacjami. Decydując się na użycie Spring Data... Czytaj dalej →

Data Craze Weekly #1

W #1 wydaniu Data Craze Weekly po przerwie zapraszam Cię do sprawdzenia czym jest CDC, co nowego w PostgreSQL 15 i delikatnie o dokumentowaniu danych.   Tę wiadomość możesz otrzymać bezpośrednio na swoją skrzynkę dzięki zapisowi na newsletter – Data Craze Weekly.     Przegląd Tygodnia CDC – Change Data Capute w wydaniu Netflixa   … Data Craze Weekly #1 Read More »

Metoda małych kroków. Czyli jak dostarczać efektywniej implementację zadań.

Finalna praca nad kodem i jego implementacją to żmudny proces przechodzenia przez wszystkie zmiany oraz ich weryfikacji. Często jest to męczący moment, w którym frustracja jest wprost proporcjonalna do czasu spędzonego nad kodem. Co zrobić, aby uporządkować swoją pracę i unikać łez pod prysznicem na myśl o kolejnej implementacji? Proponuję metodę małych kroków – przemyślanych […]