Git

Git jest chyba najpopularniejszym systemem kontroli wersji, pozwala on łatwo zarządzać zmianami w projekcie - dzięki temu w prosty sposób jesteśmy w stanie zobaczyć co zmieniło się w projekcie, jakie pliki zniknęły, a jakie się pojawiły.

Mamy dostępne 2 darmowe kursy

Kamil Powroźnik
Dev Foundry

Kamil Powroźnik

Kamil Powroźnik

Krótki opis
Podstawy Git W dzisiejszym poście nauczymy się podstaw systemu kontroli wersji jakim jest Git, oraz dowiemy się po co tak naprawdę jest nam potrzebny. Dowiesz się również jak go używać na konkretnych przykładach.
Dev Foundry

Dev Foundry

Krótki opis
GitHub – Podstawy W tym wpisie omówimy podstawy GitHub, czyli najpopularniejszej obecnie platformy do przechowywania i upubliczniania swojego kodu. Zobaczymy jak wrzucić tam swój kod i jakie możliwości oferuje sama platforma. GitHub jest miejscem, w którym możemy przechowywać nasze repozytoria gitowe ( git + hub ? ) , czyli: tworzymy coś lokalnie (nieważne czy kod czy e-book), zapisujemy i wysyłamy na platformę, a nasi współpracownicy mogą aktualną wersję podejrzeć, ściągnąć na swój dysk i dokonać dalszych zmian. Dodatkowo cała historia zmian jest przechowywana i ... Czytaj dalej... GitHub – Podstawy