Cześć,
Witam Was serdecznie w kolejnym poście na moim blogu.
Szczerze mówiąc, jest to nieco stresujący okres, ponieważ zbliża się koniec konkursu „Daj się poznać„, a także termin oddawania projektu na uczelni.

Nieustannie walczę ze swoją aplikacją. Jestem bardzo bliski końca, lecz pojawiają się pewne problemy, które mam nadzieję, że uda się pokonać. Postanowiłem jednak, że zrobię sobie krótką przerwę od kodzenia i w tym czasie opublikuję post.

Zacznijmy może od tego, jak wygląda obecny stan aplikacji. Na tą chwilę zostały zrealizowane następujące czynności:

  • ustawienie budzika w zależności od odległości od miejsca docelowego,
  • możliwość dodawania i usuwania alarmów,
  • budzik wywoływany jest za pomocą dźwięku,
  • wyświetlenie odpowiedniej notyfikacji, która umożliwi wyłączenie alarmu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Niestety, na tą chwilę musiałem zrezygnować z funkcji AutoComplete, ponieważ nie działało to jednak tak efektywnie, jak się tego spodziewałem. Przede wszystkim miałem trudności ze znalezieniem odpowiedniej kontrolki. Gdy to się udało, okazało się że jej zastosowanie utraciło wsparcie (Xlabs), natomiast w przypadku Syncfusion (co ogromnie wzbudziło we mnie nadzieję, ponieważ wszystko wskazywało na to, że będzie działać bez zarzutu), jednakże po stronie iOS pojawiał się błąd, który prezentowałem już we wcześniejszym wpisie.
W przyszłości na pewno będę chciał wdrożyć taką opcję, ale proszę się nie zrażać. Miejscowość, bądź bardziej szczegółowe miejsce zostaje, jak najbardziej prawidłowo rozpoznane.

II

Nad czym obecnie pracuje?

Prace trwają nad prawidłowym obsłużeniem notyfikacji, która całkowicie wyłączy alarm oraz dokumentacją projektu (wymagana w ramach przedmiotu uczelnianego).
Co to znaczy „wyłączyć alarm”?

  1. Dźwięk zostanie przerwany.
  2. GPS przestanie nasłuchiwać zmianę lokalizacji użytkownika.

Tu również szukałem mechanizmów, które mógłbym użyć w frameworku Xamarin.Forms, ale po wielu rozmowach i testach pluginów okazało się, że lepiej jednak samemu te o to funkcjonalności zaimplementować, a więc zastosować podejście natywne. Wiąże się to przede wszystkim z dobrą znajomością każdej z platform. Obecnie korzystam z dokumentacji Android oraz iOS, ale są również mili ludzie, którzy starają się pomóc.

Obiecuję, że jak tylko uda mi się to stworzyć, natychmiast postaram się z Wami tym podzielić. Xamarin jest nieustannie rozwijającą się technologią, dlatego mam świadomość tego, że dzielenie się swoimi doświadczeniami, kodem i wiedzą jest jak najbardziej potrzebne.

Póki co, wracam do kodu. Trzymajcie proszę kciuki za pomyślność.
Wszystkim tym, którym już udało się stworzyć I wersje aplikacji, bardzo serdecznie gratuluję 😉

Życzę Wam miłego weekendu.
Pozdrawiam 😉